Praskání v desátém patře. V Sydney evakuovali několik tisíc lidí kvůli hrozbě zřícení mrakodrapu

Na tři tisíce lidí se musely evakuovat z obytného mrakodrapu Opal Tower v australském Sydney a jeho okolí. Někteří obyvatelé nově postaveného domu předtím slyšeli zvuky praskání. Policie pak podle BBC opravdu ve věži našla trhlinu a odborníci potvrdili, že se mrakodrap zvedl asi o dva milimetry. Úřady vytyčily kilometrovou evakuační zónu s tím, že budově hrozí zhroucení.

Sydney Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okolí 33 patrového Opal Tower, který stojí v olympijském parku v Sydney, bylo evakuováno poté, co lidé zaslechli hlasité prasknutí v desátém patře mrakodrapu, uvádí BBC.

Podle e-mailu, který dostaly obyvatelé blízkého obytného domu, byla evakuace nařízena z důvodu „možného pádu budovy“.

Mrakodrap Opal Tower byl dokončen teprve na začátku letošního roku. Je v něm 392 bytů a jeho fasádu doplňuje živá zeleň.

Sydney Olympic Park: Residents of the 30-storey Opal Tower on Australia Avenue have evacuated their building after hearing 'cracking' noises. There are fears the structure could collapse. Apartment tower was completed in August. (1/4)

07:33 – 24. 12. 2018

12 9

kla, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme