Austrálie začne posílat asijské uprchlíky na Papuu Novou Guineu

Uprchlíci připlouvající do Austrálie už v zemi nebudou moci zůstat. Vláda je pošle na nedalekou Papuu Novou Guineu, se kterou o deportaci uprchlíků uzavřela dohodu. Chudí přistěhovalci totiž do Austrálie připlouvají stále častěji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Itálie míří z Afriky tisíce uprchlíků | Zdroj: ČTK

Cesta na vratkých lodí pro ně není jen nebezpečná, ale také drahá. Pašeráci lidí si za převoz účtují velké peníze. Australská dohoda s Papuánci má uprchlíky od cest odradit. Premiér Kevin Rudd chce přehodnotit celou azylovou politiku v Austrálii.

„Budeme prověřovat každého žadatele o azyl, který připluje lodí. Přistěhovalce hned po příjezdu pošleme do Papui Nové Guineje k prověření důvodu jejich cesty do Austrálie. Pokud zjistíme, že uprchli ze své země, zůstanou tam,“ řekl australský premiér.

Papua Nová Guinea je podle něj stát s velkou budoucností, rostoucí ekonomikou a hlavně je členem Úmluvy Organizace Spojených národů pro uprchlíky.

Papua - Nová Guinea - poloha

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme