Australská policie hledá viníky požárů

Třetí den sužují okolí australského hlavního města Sydney lesní požáry. Do boje s ohnivým živlem byly nasazeny stovky hasičských jednotek. Policie mezitím pátrá po žhářích, kteří jsou podle jejího názoru za oheň zodpovědní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lesní požár v Austrálii | Foto: ČTK/AP | Zdroj: ČTK

Jak ze Sydney uvádí spolupracovnice Radiožurnálu Yvonne Nouzová, na území hlavního města a Nového Jižního Walesu ve středu zuřilo přibližně sto požárů, s nimiž se pokouší bojovat více než pět tisíc požárníků i dobrovolníků. Policie odhaduje, až čtyřicet z nich bylo založeno úmyslně. Na řadě míst byla přerušena silniční i železniční doprava. Až dosud se hovoří o 150 zničených domech a třeba jen během včerejší noci musela být evakuováno více než tisíc lidí na jihu Sydney. Více než 12 tisíc domácností je i nyní bez elektrické energie a obyvatelé na jihu velké Sydney si musejí převařovat pitnou vodu, protože došlo k porušení filtračního systému. Letošní požáry jsou považovány za nejhorší od roku 1994.

Marika Táborská, Yvona Nouzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme