Australský miliardář chce postavit modernizovanou kopii Titaniku

Přes Atlantik by mohl už za několik let plout luxusní zaoceánský parník bez televize i bez internetu, zato s divadlem, tělocvičnou a tureckými lázněmi v historickém stylu. Australský důlní magnát Clive Palmer se rozhodl splnit si netradiční sen a postavit repliku slavného Titaniku. Loď má být na moře spuštěna v roce 2016.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australský důlní magnát Clive Palmer chce postavit repliku Titaniku | Zdroj: Reuters

Na rozdíl od své předlohy bude mít Titanic II namísto parních motorů dieselový pohon. Zcela současný bude i navigační systém.

Palmer se chystá dodržovat také moderní bezpečnostní pravidla. Přidá proto záchranné čluny, kterých bylo na původním Titaniku o dvě třetiny méně, než se ukázalo potřeba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jitka Malá se zajímala o plány australského miliardáře

Zaoceánský parník, kterému se hned při první plavbě stala osudná srážka s ledovcem, byl před vyplutím označován za nepotopitelný, australský miliardář ale podobná prohlášení dělat odmítá.

„Všechno se potopí, když do toho uděláte díru,“ konstatoval Palmer. Zájem o lístky na plavbu novodobým Titanikem prý navzdory pověrčivosti projevilo už asi 40 tisíc lidí.

K dispozici by měli mít i dobové oblečení a jistotu, že stejně jako v roce 1912 od sebe budou pasažéři jednotlivých tříd odděleni.

Profil lodi Titanik | Foto: ČTK

Jitka Malá, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme