‚Před střetem ještě přidal plyn.‘ V Arizoně vjel řidič do cyklistů, několik z nich je v kritickém stavu

Řidič pickupu najel v sobotu do několika účastníků charitativního cyklistického závodu poblíž amerického města Show Low ve státě Arizona. Šest cyklistů bylo převezeno do nemocnice v kritickém stavu. Pětatřicetiletý podezřelý se snažil z místa incidentu ujet, policie ho ale dostihla a postřelila. Okolnosti a motiv činu policie zatím blíže nekomentovala, svědci na místě ale popsali, že muž najel do cyklistů úmyslně.

Show Low (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič pickupu najel v sobotu do několika účastníků charitativního cyklistického závodu poblíž amerického města Show Low | Foto: Jim Headley / The White Mountain Independent | Zdroj: Reuters

Podle mluvčí místních úřadů se kromě šesti kriticky raněných dva cyklisti dostavili do nemocnice po vlastní ose. Jednoho z vážně poraněných lékaři dopravili helikoptérou do větší nemocníce poblíž města Phoenix.

Policie uvedla, že pickup značky Ford najel do závodníků, kteří jeli v kategorii starších 55 let. Podle jednoho ze svědků jelo auto v protisměru, načež přejelo přes tři pruhy a zamířilo přímo do závodníků. Údajně se přitom nesnažilo zastavit a řidič ještě před střetem přidal plyn. Vrazil do mnohých cyklistů a nakonec jej zastavil sloup telefonního vedení.

Policie uvedla, že pickup značky Ford najel do závodníků, kteří jeli v kategorii starších 55 let | Foto: Jim Headley / The White Mountain Independent | Zdroj: Reuters

V tu chvíli se k vozidlu seběhli další cyklisté a snažili se řidiče dostat ven, ten však zacouval a snažil se ujet. Policie jej pak dostihla a postřelila, okolnosti samotné honičky jsou však dosud nejasné. Nachází se v kritickém, ovšem stabilním stavu. 

„Naše komunita je z tohoto incidentu v šoku a naše modlitby směřují k raněným a jejich rodinám,“ uvedla mluvčí policie Kristine Sleighterová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme