Na Islandu havaroval v pátek autobus s 22 Čechy. Osm raněných stále zůstává v péči tamních nemocnic

Na severu Islandu havaroval autobus s 20 českými turisty a dvěma řidiči. K nehodě došlo v pátek. Osm Čechů zůstává v neděli v péči nemocnic na Islandu, zjistil Radiožurnál. Mezi nimi jsou lidé se středním i těžším zraněním. Zbytek turistů se chystá odcestovat zpět do Česka, Radiožurnálu to potvrdila mluvčí českého ministerstva zahraničí Mariana Wernerová.

Aktualizujeme Reykjavík (Aktualizováno: 12:56 16. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na místě je naše konzulka. Konzulárně oblast spadá pod zastupitelský úřad v Oslu. Je v Reykjavíku, navštívila nemocnici, mluvila s našimi občany a je v kontaktu s českou cestovní kanceláří," řekla pro Radiožurnál Wernerová. 

Zraněné Čechy v pátek okolo 20.30 přijali v nemocnici v Akureyri. Podle místních úřadů bylo pět Čechů dopraveno do nemocnice pomocí sanitek a vrtulníku, napsal v pátek islandský deník mbl.is.

„Část klientů byla přepravena leteckou záchrannou službou do nemocnice v Reykjavíku či Akureyri. Pro ostatní účastníky nehody zřídil islandský Červený kříž centrum pomoci v Akureyri a nyní se již přesouvají do Reykjavíku,“ stojí na webu cestovní kanceláře Adventura.

„Situaci ve spolupráci s islandskou policií a konzulátem České republiky operativně řeší krizový štáb CK Adventura. Jsme rovněž ve spojení s asistenční službou pojišťovny Uniqa i příbuznými klientů v České republice,“ dodal na webu agentury ředitel cestovní kanceléře Petr Novotný.

Policie věc vyšetřuje, příčiny nehody zatím nejsou známy. Existují náznaky, že někteří z cestujících nebyli při nehodě připoutáni bezpečnostními pásy, uvedla tamní policie v příspěvku na facebooku.

Červený kříž otevřel v Akureyri centrum hromadné pomoci pro ty, kteří budou z nemocnic propuštěni. 

jud, mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme