Pod autobusem v čínském městě Si-ning se propadla silnice, zemřelo nejméně šest lidí

Šest mrtvých, taková je dosavadní bilance neštěstí, které se odehrálo v pondělí ve městě Si-ning na severozápadě Číny. Podle dramatických záběrů, které zveřejnila čínská média, se tam autobus propadl do zhruba desetimetrového kráteru. Tragédie se stala ve chvíli, kdy lidé do vozu nastupovali.

Video Si-ning Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě obětí na životech si nehoda vyžádala i 16 zraněných, kteří byli podle americké televize CNN ošetřeni v nemocnici.

Drama zachycené pouličními kamerami se odehrálo před nemocnicí v hlavním městě provincie Čching-chaj. Video ukazuje, jak cestující nastupují do autobusu městské linky, jehož přední část se znenadání propadne.

Během několika málo sekund se kráter rychle zvětšil. Lidem, kteří se do něj zřítili, se přihlížející snažili pomoct, vzápětí se ale ozvala rána. Výbuch je vidět i na zveřejněných záběrech. 

Příčiny nehody vyšetřuje policie, podle britského deníku The Guardian ale nejsou v Číně ničím neobvyklým. Podle kritiků jsou důvodem především zrychlené a v některých případech nedotažené stavební práce.

V roce 2016 přišli o život tři lidé, kteří se propadli do země v provincii Che-nan. Šetření následně ukázalo, že kolaps silnice způsobilo prasknutí vodovodního potrubí po silných deštích. Po propadu desetimetrového kráteru zemřelo deset lidí také v roce 2013 v jihočínském Šen-čenu.

 

eku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme