Slovensko uctí oběti srážky autobusu s kamionem státním smutkem, rozhodla vláda

Slovenská vláda vyhlásila na zítřek státní smutek za oběti středeční nehody autobusu. Premiér Peter Pellegrini po mimořádném jednání vlády zároveň ohlásil, že bude trvat od 8.00 do 20.00 středoevropského letního času. Při srážce autobusu a nákladního auta na silnici z Nitry zemřelo dvanáct lidí a dalších dvacet je zraněných. Někteří z nich jsou ve vážném stavu v nemocnicích.

VIDEO Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská ministryně vnitra Denisa Saková, že policie zatím pracuje s hypotézou, že nákladní auto bylo přetížené. Potvrdila také, že vozidlo skutečně narazilo do autobusu, který se poté převrátil mimo silnici.

Tragická nehoda u Nitry: náklaďák vjel do protisměru a srazil se s autobusem, zemřelo 12 lidí

Číst článek

„Ministryně Denisa Saková ještě včera potvrdila, že kamion opravdu vrazil do zadní části autobusu. Tam seděli oběti a mezi nimi i studenti. Následně se autobus převrátil do jámy u cesty,“ řekla pro Radiožurnál reportérka RTVS Jana Obrancová.

Slovenské úřady už oznámily trestní stíhání, zatím kvůli obecnému ohrožení. V obci, kam autobus mířil, policie také zřídila krizové centrum pro rodiny obětí. V autobuse cestovali především studenti, nejméně čtyři oběti jsou podle oficiálních informací nezletilé. Premiér Peter Pellegrini kvůli nehodě předčasně ukončil návštěvu Kypru. Kondolence Slovensku zaslal i český prezident Miloš Zeman.

Nehoda patří mezi nejtragičtější, jaké se za poslední roky na Slovensku staly. Nehoda se stala zhruba hodinu po poledni u vesnice Nitrianske Hrnčiarovce nedaleko Nitry na silnici první třídy, kterou policie následně uzavřela.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme