Automobilová honička mladých Rusů skončila tragédií

Švýcarské úřady prošetřují okolnosti autonehody, kterou nedaleko Ženevy způsobili ruští občané. Policie potvrdila, že mladík, který zavinil vážnou havárii, měl v krvi alkohol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženeva | Foto: David Šťáhlavský

Případ podrobně rozebírají ruská média. Podle jejich tvrzení šlo o syny vlivných finančních magnátů z Ruska. Čtyři mladíci, vesměs občané Ruské federace, se podle ruských i švýcarských médií v pronajatých luxusních automobilech honili na silnici z Ženevy do Lausanne, podle místních obyvatel rychlostí až přes 200 kilometrů v hodině.

22letý řidič lamborghini nakonec řízení nezvládl a narazil do nedaleko jedoucího volkswagenu. 70letý německý důchodce, který seděl za volantem, skončil s těžkým zraněním hlavy v nemocnici.

V Rusku vyvolal případ ostrou kritiku způsobu, jakým se někteří obyvatelé chovají v zahraničí. Mnozí varují, že podobné incidenty vrhají špatné světlo na pověst celé země.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme