Automobily v Německu budou mít ekologický certifikát

Certifikát o vlivu na životní prostředí by mělo mít ještě letos povinně každé nové německé auto. S tímto návrhem přišel spolkový ministr dopravy Wolfgang Tiefensee. Politik se inspiroval chladničkami, které už podobnou ekologickou informační nálepku mají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola emisí | Foto: Jan Říha

Němci jsou známí svou ekologickou uvědomělostí a při nákupu auta by teď měli mít možnost to více zohlednit.

Podle představ ministra Tiefenseeho by se měl spotřebitel z dobře viditelné nálepky dozvědět, kolik oxidu uhličitého daný vůz vyprodukuje a v jakém poměru je toto množství vůči užitkové hmotnosti auta.

Německý Svaz automobilového průmyslu plán přivítal s tím, že by ale ekologický certifikát měl být zaveden ve všech zemích Evropské unie.

Kancléřka Angela Merkelová chce z Německa udělat celosvětový vzor v boji proti změnám klimatu. Bývalý německý ministr životního prostředí a někdejší šéf ekologického programu OSN Klaus Töpfer ale spolkové vládě vyčetl rozpor mezi přísliby a skutečnými činy.

Töpfer označil Německo za jednoho z největších světových "zabijáků" klimatu, kde na každého obyvatele připadá ročně v průměru deset tun CO2 uvolněného do ovzduší.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme