Autorka eseje ‚Jak zabít manžela‘ byla obviněna z vraždy manžela

Nancy Cramptonová Brophyová napsala nejméně sedm knih o zatajovaných vztazích mezi „drsnými muži a silnými ženami“. Na přebalech jejích děl nezřídka bývají muži s odhalenou hrudí a hlavní hrdinové se takřka bez výjimky rekrutují z řad amerického námořnictva. Čím se zabývá její esej How to Murder Your Husband (Jak zabít manžela), napovídá už samotný název. Minulý týden byla tato 68letá americká spisovatelka zadržena a obviněna z vraždy svého muže.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Steve Marcus | Zdroj: Reuters

V knize The Wrong Cop (Špatný policajt) popsala Cramptonová Brophyová ženu, která „každý den manželství sní o vraždě“ svého muže. V románu The Wrong Husband (Špatný manžel) zachytila autorka osud ženy, která se násilnickému manželovi pokusí uniknout tak, že při ztroskotání lodi předstírá svou smrt, napsal list The Washington Post.

Zavraždil mladší sestru ‚kvůli cti‘. Rakouský soud poslal muže na doživotí do vězení

Číst článek

V krátkém eseji Jak zabít manžela se Cramptonová Brophyová zabývá tím, jak takový zločin spáchat a neskončit potom za mřížemi. Publikovala jej v listopadu 2011 na svém blogu. Rozebírá v něm hlavní motivy, které by případnou hrdinku její knihy k takovému činu mohly vést - chamtivost, nevěra, nebo domácí násilí - a vražednou zbraň, po níž by sáhla.

Autorka v eseji zavrhuje nájemného vraha, protože ten podle ní zpravidla vše prozradí policii. A stejně tak nedoporučuje ani zapojení milence, což nepokládá za dobrý nápad. Jed se na takový čin nehodí, protože se dá vystopovat, uvedla na blogu. „A kdo by se trápil s nemocným manželem?" napsala spisovatelka, která dosud žila v Portlandu v americkém státě Oregon.

Minulý týden byla ovšem Cramptonová Brophyová zadržena a obviněna z vraždy svého 63letého manžela Daniela Brophyho, za kterého byla vdaná 27 let. Brophy pracoval jako kuchař a 2. června byl nalezen zastřelený v kuchyni podniku, kde pracoval. Podle policie jej zde brzy ráno zastřelila právě jeho žena.

Cramptonová Brophyová byla sice u soudu obviněna z vraždy svého muže, ale policie i státní zástupci ve věci možného motivu mlčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme