Autovlakem se řidiči dostanou z Prahy až do Humenného. Ušetří si osm hodin za volantem

Jak se vyhnout letním kolonám na silnicích? Je tu jeden spolehlivý recept, aspoň při cestě na Slovensko. Speciální autovlaky z Prahy vás i vaše auto dovezou do Tater nebo do Košic. Od letošní letní sezony se dá navíc tímhle způsobem dojet ještě dál na východ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

autovlak | Foto: České dráhy

Za prací, za rodinou nebo za turistikou, důvody proč večer najet na rampu do autovlaku v Praze nebo v Košicích má každý cestující jiné. Výhody vidí ale všichni stejně, ušetří minimálně osm hodin za volantem.

Jak český, tak slovenský státní železniční přepravce lákají do autovlaků pod heslem ‚ráno vystoupíte odpočatí v cílové stanici‘. K přepravě auta patří i rezervace v lůžkovém voze a třeba zpáteční jízdenka Praha-Košice s klasickým osobním autem typu Škoda Octavia vyjde asi na 3750 korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Využitím autovlaku na Slovensko si řidiči ušetří až osm hodin za volantem. Natáčel o tom Vojtěch Berger

Odmontovat ze střechy anténu, vypnout alarm a samozřejmě zabrzdit, to je jediné, na co musí myslet cestující, než z auta přesedne do vagónu. O všechno ostatní se už postará palubní personál.

Lůžkové vozy nejsou vždycky nejnovější. Jsou ale čisté a po cestě všechno běží jako na drátkách.

Autovlaky na východ využívá i řada cizinců, včetně Ukrajinců, kteří jezdí do Čech na obchodní cesty. Novinkou letošního jízdního řádu je prodloužený spoj do Humenného, kterým se dá s autem dostat skoro až k národnímu parku Poloniny na východní hranici Slovenska.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme