Tvrdé boje u Avdijivky. Rusové pomalu postupují, získali část průmyslové zóny, tvrdí institut

Ruské síly dobyly část průmyslové zóny u východoukrajinského města Avdijivka, uvedl americký Institut pro studium války (ISW) s odvoláním na geolokalizované údaje a zprávy ruských proválečných blogerů. Ukrajinský generální štáb v pondělním ranním hlášení tvrdí, že ukrajinští vojáci za uplynulý den odrazili u Avdijivky tři desítky nepřátelských útoků.

Sledovali jsme online Avdijivka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská armáda operuje v Chersonské oblasti

Ruští blogeři tvrdí, že Rusové v neděli dobyli celou průmyslovou zónu u železniční stanice Jasynuvata-2, ale ISW dosud nezískal vizuální potvrzení (ilustrační foto) | Zdroj: Profimeda

Avdijivka, která leží jen asi dvě desítky kilometrů od centra okupovaného Doněcka, je jedním z hlavních bojišť na východní části ukrajinské fronty.

I cesta do obchodu může znamenat smrt. V Avdijivce se Ukrajinci vzpamatovávají z ruské ofenzivy

Číst článek

Ruské síly podle ISW v neděli dosáhly potvrzeného postupu severozápadně a severovýchodně od Avdijivky, konkrétně u Krasnohorivky, která leží sedm kilometrů severozápadně od Avdijivky, a ve východní části průmyslové zóny na jihovýchodním předměstí Avdijivky, kde ruská obrněná vozidla podle geolokalizovaných záběrů útočila na ukrajinské pozice v severní části průmyslové zóny.

Ruští blogeři tvrdí, že Rusové v neděli dobyli celou průmyslovou zónu u železniční stanice Jasynuvata-2, ale ISW dosud nezískal vizuální potvrzení. Ruské síly rovněž ostřelovaly ukrajinské pozice na okraji Avdijivky a pokračovaly v dalších útocích.

Ruský postup podle jednoho z prominentních blogerů bezprostředně neohrožuje ukrajinské síly a nepřiblížil dobytí města, ale jen prodloužil frontové linie.

Článek pokračuje pod online reportáží.

ISW v pravidelném přehledu situace na bojišti zmiňuje rovněž útoky ruských vojsk u měst Kupjansk, Svatove a Kreminna a všímá si stížností ruských válečných zpravodajů na zranitelnost zásobovacích linií poblíž ukrajinského předmostí na levém břehu Dněpru.

Podle ukrajinského velení u Avdijivky pokračují intenzivní boje a za posledních 24 hodin ukrajinští obránci odrazili tři desítky ruských útoků na obou křídlech obrany města. „Naši vojáci pevně drží obranu a způsobují okupantům značné ztráty,“ tvrdí generální štáb.

Stanice BBC na svém ruskojazyčném webu dodala, že ukrajinští blogeři během uplynulého dne potvrdili zprávy ruské strany, že ruské jednotky mírně postoupily na jihovýchodním okraji Avdijivky, od dříve dobytého nádraží Jasynuvata-2 k chatové osadě a k vlastnímu městu.

ČTK, edr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme