'Averze vůči migrantům.' Polská vládní strana smazala svůj protiimigrační tweet

„Nenechte se přesvědčit o tom, že averze vůči migrantům je něco špatného. Poláci nejsou v Evropě výjimkou,“ sdělila na svém twitterovém účtu polská vládní strana Právo a Spravedlnost. Výrok byl následně smazán.

Polsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polští policisté hlídkují před lodžským sídlem strany Právo a spravedlnost | Zdroj: ČTK

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) zveřejnila na svém twitteru silné protimigrační prohlášení, v němž vyzvala Poláky, aby se nenechali přesvědčit o tom, že averze vůči migrantům je špatná. Výrok byl později smazán a tajemník úřadu polské premiérky Pawel Szefernaker ho označil za chybu.

Součástí příspěvku byl i graf s výsledky průzkumu americké společnosti Pew Research Center znázorňující, ve kterých zemích Evropské unie většina občanů nesouhlasí s evropskou migrační politikou.

Polská vládní strana výrok následně nahradila podstatně zdrženlivějším komentářem, ve kterém uvedla, že s migrační politikou EU nesouhlasí většina Evropanů. Tajemník úřadu polské premiérky Szefernaker řekl, že původní příspěvek byl napsán ‚výjimečně nešťastným' způsobem. „Takové chyby by se neměly stávat," dodal.

Evropská komise ve středu zahájila řízení vůči Polsku, Česku a Maďarsku, které podle unijní exekutivy neplní své povinnosti plynoucí z programu přerozdělování migrantů z Itálie a Řecka. Polská vláda tvrdí, že přijetí muslimských migrantů by vedlo k radikalizaci a kulturní sebevraždě země.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme