Až 50 tisíc Britů má po dovolené, v zemi zkrachovala další cestovní kancelář

Kvůli krachu velké cestovní kanceláře Holidays 4 U je v současnosti na 50 tisíc Britů bez dovolené, za kterou už zaplatili. Dalších 13 tisíc lidí teď řeší, jak se dostat zpět do vlasti. Kancelář byla zaměřena hlavně na levné zájezdy do Turecka a Řecka. Není největší na trhu, ale s ročním obratem kolem 35 milionů liber je dost velká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecko turistické | Foto: Julie Urbišová

Oznámení cestovní kanceláře Holidays 4 U, že přestala obchodovat, je obrovskou ránou.

Britské noviny přinášejí fotografie uplakaných dětí, které se dozvěděly, že na prázdniny nepojedou. Stovky lidí, co měly odletět z Manchesteru do tureckého Dalamánu, dostaly vzkaz, aby ani nejezdily na letiště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krach britské cestovní kanceláře komentuje v Odpoledním Radiožurnálu Milan Kocourek

Podle zpráv v britském tisku by měli turisté, kteří jsou v současnosti mimo Británii, dovolenou bez problémů dokončit. V minulosti se ale vyskytly případy, kdy hotely požadovaly od zákazníků další platby.

Obávaly se totiž, že od cestovní kanceláře, která přestala obchodovat, nedostanou své peníze. Lidé, kteří budou nuceni zaplatit, by si tak měli uschovat stvrzenky a nárokovat je po návratu domů.

Pád Holidays 4 U není v Británii rozhodně ojedinělý případ. Před dvěma týdny se zhroutila cestovní kancelář Dream Holidays, která se specializovala na dovolené v Řecku, na Kypru a v Egyptě.

Finanční potíže má v Británii ale celá řada cestovních kanceláří. Britové jezdí na zahraniční dovolené méně než dříve, mnohem více se jich v situaci finanční krize rozhoduje pro domácí dovolenou. Podle zasvěcených zdrojů prý tedy budou krachovat další.

Milan Kocourek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme