Až třem tisícům muslimských žen v Belgii hrozí ženská obřízka

Drastické rituály vycházející z islámu ohrožují asi 3 tisíce dívek v Belgii. Podle odhadů Institutu tropické medicíny v Antverpách hrozí u tisíců muslimských dívek do 20 let žijících na území Belgie, že budou muset podstoupit takzvanou ženskou obřízku. Krutý rituál zakořeněný v muslimských zemích v Africe má znemožnit ženě potěšení ze sexu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimky | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Muslimové z Afriky neopouštějí své zvyky, ani když je přijme evropská společnost. Antverpský Institut tropické medicíny odhaduje, že v Belgii podstoupilo za posledních 12 let obřízku asi 5 tisíc žen.

Zmrzačením pohlavních orgánů jsou navíc v současné době v Belgii ohroženy další asi 3 tisíce dívek ve věku od 5 do 20 let. Výzkumníci se obávají, že budou muset podstoupit mrzačící rituál až pojedou na prázdniny domů do Afriky.

Nejvíc případů znetvořených rodidel mladých muslimek zaznamenávají lékaři v Bruselu a Antverpách. Evropská unie sice bojuje proti mrzačícím praktikám prosazovaným islámskými duchovními, zároveň ale toleruje výkon rituálů jiných než v Evropě tradičních náboženství.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme