Ázerbájdžán vydal mezinárodní zatykač na europoslance Štětinu. Vadí mu jeho cesta do Náhorního Karabachu

Ázerbájdžán vydal mezinárodní zatykač na českého europoslance Jaromíra Štětinu za TOP 09. Podle deníku Aktuálně.cz kavkazská země viní Čecha z údajného nezákonného vstupu na ázerbájdžánské území. Štětina se totiž na začátku týdne zúčastnil jako pozorovatel neuznaného referenda v separatistickém Náhorním Karabachu. Politik to bez dalšího komentáře potvrdil na svém facebooku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle deníku kromě Štětiny ázerbájdžánské úřady stíhají Eleniho Theocharouse z Kypru a Franka Engela z Lucemburska.

"Proti evropským poslancům bylo zahájeno trestní stíhání podle odpovídajících paragrafů ázerbájdžánského trestního zákoníku za opakovaný nezákonný vstup na okupované území Ázerbájdžánu," citoval server kavkasia.net generální prokuraturu, upozornil dále deník.

Trojice se v pondělí podle ázerbájdžánské prokuratury zúčastnila referenda o ústavních změnách v Náhorním Karabachu, arménské enklávě, která se před lety v krvavé válce odtrhla od Ázerbájdžánu. Proti referendu Ázerbájdžán protestoval. Už čtvrt století marně usiluje o návrat Náhorního Karabachu pod svou správu a sousední Arménii obviňuje z okupace ázerbájdžánského území.

ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme