Kvóty pro přijímání běženců jsou pro Česko i Bulharsko nepřijatelné, shodli se premiéři obou zemí

Systém kvót na přerozdělování žadatelů o azyl podle Česka i Bulharska rozděluje Evropu. Shodli se na tom při jednání v Sofii premiér v demisi Andrej Babiš z hnutí ANO a jeho bulharský kolega Bojko Borisov. Oba premiéři odmítli povinné kvóty na přebírání migrantů jako neefektivní a nepřijatelné.

Sofia Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér v demisi Andrej Babiš z hnutí ANO a jeho bulharský protějšek Bojko Borisov | Foto: Valentina Petrova | Zdroj: AP/ČTK

„Migraci je potřeba řešit mimo Evropu. My jsme samozřejmě solidární,“ citoval Radiožurnál premiéra v demisi Andreje Babiše.

Kvóty jsou pro Česko i Bulharsko nepřijatelné, shodli se premiéři obou zemí v Sofii

Číst článek

Šéf hnutí ANO poukázal na to, že se země Visegrádské čtyřky rozhodly přispět 35 milionů eur na italský program řešení migrace ve Středozemním moři přímo v Libyi.

Problém by se měl podle premiéra Babiše řešit podobně jako při uzavření balkánské migrační trasy, kdy pomohla dohoda s Tureckem.

Podle bulharského premiéra Borisova by bylo třeba uzavřít hranice unie, aby se daly překračovat jen na oficiálních přechodech.

V Libyi a Turecku pak zřídit bezpečná přijímací centra, kde se Evropa o uprchlíky postará, než se budou moci vrátit do svých zemí. Nepustí je ale na svoje teritorium.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme