‚Nejmocnější muž a český Trump.‘ Francouzská televize odvysílala pořad o Babišovi a zneužívání dotací

Francouzská veřejnoprávní televize odvysílala dokument o zneužívání unijních zemědělských dotací, ve kterém vystupuje český expremiér Andrej Babiš (ANO). Francouzská televize označuje Babiše za vlastníka Agrofertu. Podle ní podnik patří mezi největší příjemce zemědělských dotací v Evropě.

Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kampaň Andreje Babiše, Lysá nad Labem.

Kampaň Andreje Babiše, Lysá nad Labem. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejmocnější muž Česka, druhý nejbohatší člověk v zemi (podle žebříčku časopisu Forbes je ale Babiš pátým nejbohatším Čechem – pozn. red.) a český Donald Trump. Tak českého expremiéra Andreje Babiše z hnutí ANO představuje televize France 2 v pořadu Cash Investigation. 

Trestní oznámení na hodnotitele a vratka 4,6 milionu korun. Co ukázala kontrola dotací Agrofertu?

Číst článek

Podle ní Agrofert získal v roce 2020 na dotacích v přepočtu přes miliardu korun, což je nejvíc v Evropě.

Belgický europoslanec Philippe Lamberts ve francouzském pořadu Babiše obvinil ze střetu zájmů. Babiš totiž podle něj byl premiérem a zároveň jeho vláda rozhodovala o dotacích pro firmu, kterou prý reálně řídil.

Babiš střet zájmů dlouhodobě popírá, rozhovor pro francouzskou televizi odmítl.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme