Rusko postupuje v Bachmutu, město ale nedobylo. Útočí na jeho okolí, píše americký institut

Ruským silám se na východě Ukrajiny stále nepodařilo obklíčit ani dobýt Bachmut, ve městě ale za poslední den postoupily a pokračují v útocích na okolní oblasti. Uvedli to analytici amerického Institutu pro studium války. Bachmut je už dlouhé měsíce středobodem nejintenzivnějších bojů konfliktu, který loni na Ukrajině rozpoutalo Rusko.

Bachmut Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boje u Bachmutu

Rusko podle ukrajinského generálního štábu v uplynulém dni pokračovalo v útocích ve směru na Bachmut, Lyman, Avdijivku, Marjinku a Šachtarske | Foto: Serhii Nuzhnenko | Zdroj: Reuters

Podle záběrů, které se institutu podařilo identifikovat, ruské síly postoupily v jižním Bachmutu. Ruští vojenští blogeři tvrdí, že žoldnéři z ruské soukromé Wagnerovy skupiny se zmocnili závodu Vostokmaš v industriálním komplexu na severozápadě Bachmutu.

#Russian forces advanced within #Bakhmut and continued ground attacks in and around the city but have not succeeded in completing a turning movement, envelopment, or encirclement of Bakhmut as of March 14. isw.pub/UkrWar031423 twitter.com/TheStudyofWar/…

02:24 – 15. 03. 2023

122 593

Wagnerovci se podle ruských zdrojů posouvají na západ a snaží se dosáhnout linie mezi vesnicemi Chromove a Bohdanivka, které leží v severozápadním směru od Bachmutu.

Rusko podle ukrajinského generálního štábu v uplynulém dni pokračovalo v útocích ve směru na Bachmut, Lyman, Avdijivku, Marjinku a Šachtarske.

„Nepřítel se nepřestává snažit o dobytí Bachmutu, kde se neustále odehrávají poziční boje,“ uvedl generální štáb. Města a vesnice v okolí tohoto úseku fronty podle Kyjeva čelila ostřelování, střely v úterý zasáhly mimo jiné Kramatorsk, kde zahynul nejméně jeden člověk.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme