Boje o Vuhledar pokračují, armáda odrazila útoky v Doněcké a Luhanské oblasti, tvrdí Kyjev

Ukrajincům se v posledních 24 hodinách dařilo odrážet útoky ruských sil v Doněcké a Luhanské oblasti. Uvedl to v sobotu ráno generální štáb ukrajinské armády. Podle Kyjeva se stále bojuje o Vuhledar, který se snaží ruská armáda dobýt. Tvrzení nelze bezprostředně nezávisle ověřit. Podle ukrajinských představitelů se Rusko chystá na ofenzivu 24. února, k prvnímu výročí začátku konfliktu, píše AFP.

Bachmut/Vuhledar Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vuhledar se od posledně dost změnil, k horšímu. Je tady více rozstřílených a rozbombardovaných domů, mnohem více kráterů na cestách, zbytků raket a další munice

Poničené domy ve východoukrajinském Vuhledaru | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Ukrajinský generální štáb v sobotním ranním hlášení uvádí, že se ukrajinským vojákům podařilo odrazit třináct útoků v Doněcké a Luhanské oblasti. Ruská armáda se snaží postupovat směrem na město Bachmut.

Podle Kyjeva se také stále bojuje u Vuhledaru, kam se podle dřívějších vyjádření proruských separatistů ruská armáda už dostala.

Přežívají v ostřelování. Ve východoukrajinském Vuhledaru zůstává několik set civilních obyvatel

Číst článek

„Nepřítel se snaží dosáhnout úspěchu v tomto sektoru, ale není toho schopen kvůli úsilí ukrajinských obranných sil,“ prohlásil v pátek večer mluvčí ukrajinské armády, podle kterého okupanti „přehání“ své úspěchy na bojišti a pro vysoké ztráty musí ustupovat.

Představitelé proruské správy okupované Doněcké oblasti v pátek uváděli, že ruská armáda Vuhledar téměř dobyla, připomíná server The Kyiv Independent. Město leží v jihozápadní části Doněcké oblasti, mezi Doněckem a Mariupolem, a před ruským únorovým vpádem na Ukrajinu mělo přibližně čtrnáct tisíc obyvatel.

Ukrajinští představitelé očekávají, že ruská armáda připravuje novou větší ofenzívu na 24. února, k prvnímu výročí začátku války. Médiím to řekl tajemník bezpečnostní rady Oleksij Danilov. „Chystají nyní maximální aktivaci (vojenských sil),“ řekl Danilov, podle kterého tento úmysl ruské armády „není žádným tajemstvím“.

ula, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme