Bagdád potvrdil údaje Pentagonu o snížení počtu obětí terorismu

Irácké ministerstvo vnitra oznámilo, že počet obětí útoků extremistů už čtvrt roku trvale klesá. Potvrdily se tak americké statistiky o několikanásobném snižování počtu mrtvých mezi Iráčany i koaličními vojáky, které současně oficiálně zveřejnil Pentagon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké velitelství označilo za důvod výrazně nižších ztrát zmenšení přílivu extremistů ze zahraničí. Podle amerických generálů je znát, že Sýrie omezila pronikání teroristů na irácké území. Generál Ray Odierno se při komentáři ke zlepšujícím statistikám zdráhal podobně kladně hodnotit podobně také Írán.

Vojenští specialisté nicméně potvrzují, že ubývá i sofistikovaných nástražných náloží vyráběných v Íránu. V listopadu zahynulo v Iráku 27 amerických vojáků, což je čtyřikrát až pětkrát méně než za dobu jednoho měsíce v létě. Ve stejnou dobu extremisté zabili necelý tisíc civilistů, tedy třikrát méně než ve stejnou dobu vloni.

Milan Kopp, Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme