Bahamský soud má rozhodnout, zda pustí Koženého na kauci

Bahamský soud dnes pravděpodobně po několika odkladech rozhodne, jestli na kauci propustí Viktora Koženého ze zadržovací vazby. Český finančník se tam ocitl na základě amerického zatykače. Američané žádají vydání Koženého, který byl ve Spojených státech obviněn z pokusu o uplácení při privatizaci ázerbájdžánského ropného průmyslu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Kožený | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Jak přímo z Nassau informuje zpravodaj Českého rozhlasu, o případu Viktora Koženého ví na Bahamách od jeho zatčení každý, od ministra zahraniční přes celníky na letišti až po recepční hotelu.

Podle bahamských novinářů, který případ sledují na prvních stránkách, by mohl být asi jediný český usedlík v Nassau už dnes propuštěn na kauci. Pomoci by mu měl zejména advokát Phillip Davis, který je zároveň členem tamního parlamentu a má styky prakticky všude.

Soudní verdikt by dnes měl zaznít bez ohledu na to, zda se podaří vyjasnit, zda Kožený stále disponuje jistými diplomatickými výsadami z dob, kdy ho Granada v roce 1997 jmenovala svým honorárním konzulem. Další pochybnosti vyvstávaly kolem osmi pasů, které Kožený vlastní.

Prokurátor se obává, že Kožený by pro propuštění na kauci mohl ze země odcestovat ještě dříve, než bahamský soud zváží americkou žádost o jeho vydání. Advokát tvrdí, že jeho klient takové úmysly nemá.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme