Bahamský soud o Viktoru Koženém stále nerozhodl

Irský finančník českého původu Viktor Kožený musí nadále zůstat v jednom z nejhorších vězení Karibské oblasti. Po 4 měsících od jeho zatčení nemohla soudkyně ani v pátek případ uzavřít, a po třídenním líčení případ odročila na 13. února. Viktor Kožený se tváří, že je vše na dobré cestě, aby nebyl vydán k soudnímu stíhání do Spojených států, o přesném opaku je nadále přesvědčen bahamský státní žalobce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Kožený | Foto: Miroslav Konvalina

Viktor Kožený se z vězení Fox Hill na bahamském ostrově New Providence dostane až za deset dní, kdy ho čeká cesta s ozbrojeným doprovodem do Nassau k dalšímu soudnímu stání. Obhájce Viktora Koženého dokončil dokazování svého stanoviska a žalobce si, jak předem avizoval, vyžádal čas na přípravu odpovědi.

Boží mlýny melou i na Bahamách pomalu, ale tamní žalobce Francis Cumberbatch si je nadále jistý, že pomůže naplnit americkou žádost o vydání finančníka. Případ, ve kterém jde o korupci ázerbajdžánských vládních činitelů, se může táhnout ještě týdny, ale spíš měsíce.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme