Počet obětí hurikánu Dorian stoupl na 20, bouře opět zesílila a míří do Severní Karolíny

Na nejméně 20 mrtvých vzrostla bilance řádění hurikánu Dorian na Bahamách. Oznámil to bahamský ministr zdravotnictví Duane Sands s tím, že počet obětí zřejmě ještě vzroste. Zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární otázky Mark Lowcock mezitím podle agentury AP varoval, že akutní pomoc nezbytnou k přežití potřebuje na bahamských ostrovech Abaco a Grand Bahama asi 70 tisíc lidí.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace zraněných na Bahamách | Foto: Rodrigo Gutierrez | Zdroj: Reuters

Lowcock odcestoval na Bahamy, aby pomoc na místě koordinoval. OSN prozatím uvolnila jeden milion dolarů (23,4 milionu korun) k zajištění vody, jídla a ubytování.

Hurikán Dorian zabil na Bahamách sedm lidí. Telefony nefungují, příbuzní se hledají i na twitteru

Číst článek

Střed bouře se ve středu před půlnocí místního času (dnes brzy ráno středoevropského času) nacházel nad mořem u amerického státu Jižní Karolína a mířil severovýchodním směrem rychlostí 11 kilometrů v hodině. Během několika uplynulých hodin navíc opět zesílil z druhé na třetí kategorii hurikánu, aktuálně ho doprovází vítr o rychlosti 185 kilometrů v hodině.

Americké Národní středisko pro hurikány v předpovědi udává, že Dorian během čtvrtka opět zeslábne, druhé kategorie by mohl dosáhnout ještě před příchodem k pobřeží Severní Karolíny, kde je očekáván večer místního času (v noci na pátek).

V pátek se hurikán podle meteorologů od americké pevniny odpoutá a zamíří severovýchodním směrem nad Atlantik a o víkendu by pak mohl zasáhnout kanadskou provincii Nové Skotsko a následně kanadský ostrov Newfoundland.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme