Počet obětí hurikánu Dorian stoupl na 20, bouře opět zesílila a míří do Severní Karolíny

Na nejméně 20 mrtvých vzrostla bilance řádění hurikánu Dorian na Bahamách. Oznámil to bahamský ministr zdravotnictví Duane Sands s tím, že počet obětí zřejmě ještě vzroste. Zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární otázky Mark Lowcock mezitím podle agentury AP varoval, že akutní pomoc nezbytnou k přežití potřebuje na bahamských ostrovech Abaco a Grand Bahama asi 70 tisíc lidí.

Miami Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace zraněných

Evakuace zraněných na Bahamách | Foto: Rodrigo Gutierrez | Zdroj: Reuters

Lowcock odcestoval na Bahamy, aby pomoc na místě koordinoval. OSN prozatím uvolnila jeden milion dolarů (23,4 milionu korun) k zajištění vody, jídla a ubytování.

Hurikán Dorian zabil na Bahamách sedm lidí. Telefony nefungují, příbuzní se hledají i na twitteru

Číst článek

Střed bouře se ve středu před půlnocí místního času (dnes brzy ráno středoevropského času) nacházel nad mořem u amerického státu Jižní Karolína a mířil severovýchodním směrem rychlostí 11 kilometrů v hodině. Během několika uplynulých hodin navíc opět zesílil z druhé na třetí kategorii hurikánu, aktuálně ho doprovází vítr o rychlosti 185 kilometrů v hodině.

Americké Národní středisko pro hurikány v předpovědi udává, že Dorian během čtvrtka opět zeslábne, druhé kategorie by mohl dosáhnout ještě před příchodem k pobřeží Severní Karolíny, kde je očekáván večer místního času (v noci na pátek).

V pátek se hurikán podle meteorologů od americké pevniny odpoutá a zamíří severovýchodním směrem nad Atlantik a o víkendu by pak mohl zasáhnout kanadskou provincii Nové Skotsko a následně kanadský ostrov Newfoundland.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme