Baleárská stávka zdržuje turisty

Taxíky a autobusy na letišti v Mallorce na španělských Baleárských ostrovech, kde se dnes ráno kvůli pokračující stávce řidičů autobusů nahromadilo na 8000 turistů, se staly terčem vandalismu. Informoval o tom dnes španělský státní rozhlas. Podle rozhlasu byly rozřezány pneumatiky u 90 taxíků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice v Palma de Mallorca z bezpečnostních důvodů raději pozastavila provoz na jediné autobusové lince, která spojuje město s letištěm. Stávka se dotkla také letiště na sousedním ostrově Ibiza, kde musejí turisté, kteří sem přiletí, čekat až šest hodin, než je pro ně zajištěna doprava do hotelu. Na Baleárské ostrovy vypravuje cestovní kancelář Fischer o tomto víkendu celkem deset letadel. Situace českých klientů však není dramatická. Českému rozhlasu to řekla tisková mluvčí společnosti Věra Kudynová. Podle ní se všichni turistů dostali na jak z hotelů na letiště tak z letiště do hotelů v pořádku. Dneska je trošku komplikovanější, protože baleárská letiště jsou přetížena a hrozí zpoždění letů, ale s tím se nedá nic dělat.

Markéta Kaclová, Zuzana Šimůnková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme