Baní Valíd povstalci neovládli, tvrdí libyjský ministr obrany

Při nepokojích v městečku Baní Valíd, bývalé baště režimu Muammara Kaddáfího, zemřeli tento týden čtyři lidé. Objevily se informace, že Baní Valíd opět ovládají Kaddáfího stoupenci. Libyjský ministr obrany to ale odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tank, Libye | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Dia-Addín Felfel, místopředseda sdružení Libyjský klub v České republice, tvrdí, že informace, které se objevují v médiích, jsou přehnané.

Felfel sice přiznává, že v Libyi je stále dost Kaddáfího věrných, ale města nebo dokonce celou zemi rozhodně neovládají.

„Vláda funguje jen tři měsíce, nemůžeme od ní chtít zázraky,“ řekl ve Světě o jedné Felfel. Dodal, že vláda se navíc snaží zapojit do obnovy země povstalce a dát jim tak práci.

Libyjští ozbrojenci se totiž podle OSN zcela vymykají kontrole přechodné vlády a zadržují tisíce lidí v tajných táborech. OSN dodává, že slabé státní instituce a nepřítomnost politických stran a občanské společnosti znemožňují v Libyi přechod k demokracii.

Simona Bartošová, Petra Mašková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme