Bankovky za dva a půl milionu korun ucpaly odpadní potrubí v Ženevě. Nález instalatérů řeší policie

Čištění ucpaného záchodu je obvykle dost nepříjemná práce. V bankovní čtvrti ve švýcarské Ženevě se ale z obyčejného instalatéra může stát ve chvilce milionář. Ne že by tam byli tak dobře placení, ale odpadní potrubí tam občas ucpou dost neobvyklé věci. Třeba hromada pětiseteurových bankovek.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Euro | Foto: pixabay.com | Zdroj: Pixabay

Odpadní potrubí v jedné bance a ve třech přilehlých restauracích se v průběhu několika dní ucpala. Postupně se v nich našlo několik stovek zmuchlaných nebo přestříhaných bankovek v celkové hodnotě 100 tisíc eur čili více než 2 a půl milionu korun. Další peníze se pak našly na konci potrubí v čističce. Teď jsou všechny zpátky v trezoru a banka i policie řeší, komu mají vlastně připadnout.

Nepřijatelné, protestují vegani a hinduisté proti britským bankovkám. Obsahují zvířecí tuk

Číst článek

„Nezajímá nás motiv, ale chceme si být jisti původem peněz," uvedl mluvčí ženevské policie Vincent Derouand. Ani vyhazování peněz, ani ucpávání toalet totiž nejsou ve Švýcarsku trestným činem, dodal.

Jednou z pravděpodobných teorií je, že peníze patří jedné Španělce, která si ve švýcarské bance před několika lety otevřela účet. List Tribune de Geneve, který případ odhalil jako první, zjistil, že na policii nedávno v tomto případu vypovídal právník vyslaný ze Španělska. Muž údajně nabídl, že zaplatí náklady na opravu toalet a na vyčištění potrubí.

Majitelka účtu také v polovině roku, kdy se případ stal, banku navštívila. Proč by ale peníze splachovala do záchodu nebo jestli je tu nějaká souvislost s trestnou činností, stále není jasné.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme