Bankovní lupiči v Maďarsku zabili šest lidí

Šest lidí přišlo o život při ozbrojené loupeži v bance v malém maďarském městě Mor. Jsou mezi nimi zaměstnanci banky i zákazníci. Dvěma lupičům se po činu podařilo uprchnout. Kriminalisté považují tento zločin za nejhorší svého druhu v historii Maďarska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Šest mrtvých a dva těžce zraněné po sobě zanechali dva lupiči, kteří krátce po poledni přepadli filiálku Erste Bank na sídlišti ve městě Mór, vzdáleném zhruba 60 kilometrů západně od hlavního města Budapešti. Podle dosavadních zpráv začali muži ve věku mezi 20 a 25 lety okamžitě po vstupu do banky střílet, pravděpodobně ze samopalu.

Není známo, kolik peněz si odnesli, jisté však je, že šéf maďarské policie nabízí odměnu 10 miliónů forintů tomu, kdo přivede vyšetřovatelů na stopu krutých zločinců. Pachatelé utekli podle svědků z banky pěšky a později nasedli do připraveného automobilu. Na jejich hledání nasadila policie obrovské síly. Střeženy jsou všechny silnice v okolí města.

Gregor Martin Papucsek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme