Bannon se vrací do ultrakonzervativních Breitbart News. Budu bojovat za Trumpa, prohlásil

Steve Bannon, který v pátek skončil ve funkci hlavního stratéga Bílého domu, se vrátil do vedení zpravodajského webu Breitbart News, jenž byl pod jeho vedením znám výrazně protipřistěhovaleckou a nacionalistickou rétorikou. Informovala o tom agentura Reuters. Trump Bannonovi poděkoval za roli, jakou sehrál ve volební kampani proti demokratické kandidátce Hillary Clintonové.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon. | Foto: Alex Brandon | Zdroj: ČTK/AP

„Opouštím Bílým dům a budu bojovat za (prezidenta Donalda) Trumpa proti jeho oponentům - v Kongresu, v médiích a v korporátní Americe,“ prohlásil Bannon několik hodin poté, co byl jeho odchod z Bílého domu oznámen.

Webové stránky Breitbart News, kam se vrací Steve Bannon. | Foto: reprofoto | Zdroj: Reprofoto Breitbart.com

„Chtěl bych poděkovat Stevu Bannonovi za jeho služby. Připojil se ke kampani během mého úsilí o porážku křivácké Hillary Clintonové - bylo to skvělé! Díky S,“ vzkázal Trump svému někdejšímu spolupracovníkovi.

Odchod Bannona z Bílého domu oznámila v pátek mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová. Uvedla, že Bannon se na svém odchodu domluvil s personálním šéfem Johnem Kellym.

Bannon byl mnohými považován za problematického politika s krajně pravicovými názory a prezident Trump byl za jeho jmenování hlavním stratégem silně kritizován.

Tlak na Trumpa ohledně Bannonova propuštění zesílil v uplynulém týdnu, kdy prezident čelil kritice kvůli svému tvrzení, že lidé, kteří ve městě Charlottesville ve Virginii vyšli do ulic na protest proti rasismu, nesli vinu na násilnostech stejně tak jako neonacisté a rasisté, kteří nepokoje zahájili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme