Barack Obama dnes oznámí jména klíčových ministrů

Nastupující americký prezident Barack Obama dnes oznámí jména několika členů vády. Očekává se, že ministryní zahraničí bude jeho bývalá soupeřka Hillary Clintonová. Ministrem obrany má zůstat Robert Gates.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová, Barack Obama

Hillary Clintonová, Barack Obama | Zdroj: ČTK

Hillary Clintonová má dnes stát bok po boku s Barackem Obamou. Někdejší rivalové se mají stát blízkými spolupracovníky. Nominace manželky bývalého prezidenta Clintona ale nebudí, přinejmenším v části Obamova štábu, nadšení.

Nikdo nepochybuje o jejích znalostech zahraničních vztahů, pracovitosti a cílevědomosti. Mnozí Obamovi spolupracovníci se ale anonymně svěřují médiím, že nelibě nesou, kolik významných postů už získali ve vládě lidé spojení s bývalým prezidentem Clintonem.

A nyní má Hillary Clitnonová, která s Obamou svedla tvrdý souboj o demokratickou nominaci, získat jeden z nejvýznamnějších úřadů. Její manžel Bill musel nejprve souhlasit, že zpřístupní jména všech sponzorů své nadace CGI a omezí její konzultační činnost. To, aby předešel obvinění, že může nepatřičně ovlivňovat svou manželku.

Na postu ministra obrany má alespoň na rok zůstat stávající šéf Pentagonu Robert Gates. Podařilo se mu dosáhnout významného pokroku v Iráku a váží si ho jak republikáni, tak demokraté.

Vít Pohanka, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme