Američané nejvíce obdivují bývalý prezidentský pár Baracka a Michelle Obamovy, ukázal průzkum

Američané nejvíce obdivují někdejší první dámu Spojených států Michelle Obamovou a bývalého prezidenta Baracka Obamu. Vyplývá to z každoročního průzkumu agentury Gallup, která sestavuje žebříček mužů a žen, ke kterým Američané nejvíce vzhlížejí.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý prezident USA Barack Obama a jeho manželka, někdejší první dáma Michelle Obamová

Bývalý prezident USA Barack Obama a jeho manželka, někdejší první dáma Michelle Obamová | Foto: Jim Bourg | Zdroj: Reuters

Někdejší první dáma USA Michelle Obamová se pravidelně objevovala na předních příčkách, ale letos poprvé porazila jinou bývalou první dámu, a to Hillary Clintonovou, uvádí průzkum agentury Gallup.

Clintonovým i Obamovi přišly poštou výbušniny. Podobné policie našla v pondělí u Sorose

Číst článek

Manželka exprezidenta Billa Clintona vyhrála žebříček dvaadvacetkrát a posledních 17 let v řadě držela prvenství. Nyní se čtyřmi procenty hlasů skončila na třetím místě za moderátorkou Oprah Winfreyovou (pět procent) a první Obamovou (15 procent). Na čtvrtém místě se čtyřmi procenty skončila současná první dáma Melania Trumpová.

Exprezident Barack Obama se v čele žebříčku drží od roku 2008, letos získal 19 procent. O šest procentních bodů hůře si vedl nynější prezident Donald Trump a na třetím místě skončil Obamův předchůdce George Bush mladší (dvě procenta). Do první pětky se dostali ještě papež František a zakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates.

Průzkumu, který agentura Gallup provedla počátkem prosince, se zúčastnilo 1025 dospělých Američanů. Ti za svůj idol mohli označit jakoukoli žijící osobnost. Gallup žebříček sestavuje pravidelně od roku 1946 s výjimkou roku 1976, poznamenal britský zpravodajský server BBC.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme