Barack Obama odmítá svého nástupce v Senátu

Barack Obama se vložil do aféry, která zmítá demokratickou stranou. Nastupující prezident odmítl svého nástupce v Senátu, kterého nominoval guvernér státu Illinois Rod Blagojevich obviněný z korupce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: www.barackobama.com

Aféra illionoiského guvernéra podrývá důvěru amerických voličů v demokratickou stranu. Rod Blagojevich čelí podezření, že chtěl za peníze a protislužby rozhodnout o nástupci Baracka Obamy v americkém Senátu. Přesto jmenoval bývalého illinoiského státního zástupce Rolanda Burrise, aby Obamu nahradil.

Kdyby to neudělal, připravil by podle svých slov lid státu Illinois o jeho hlas v Senátu. Roland Burris bude podle něj dobrým senátorem a proto by měli všichni odhlédnout od okolností, za jakých byl jmenován.

Jenže něco takového odmítli nejenom ostatní demokratičtí senátoři, ale sám nastupující prezident Obama ve zvláštním prohlášení. Uvedl v něm, že chápe, proč Senát nemůže takto nominovaného zákonodárce přijmout a vyzval znovu guvernéra Blagojeviche k rezignaci.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme