Barack Obama označil útoky v Paříži za atentát na celé lidstvo

Americký prezident Barack Obama označil útoky za hrozivý pokus, jak zastrašit obyvatele Francie. Spojené státy nabídly zemi okamžitou podporu. Americké úřady zároveň posílily bezpečnostní opatření ve všech velkých městech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama | Zdroj: Reuters

Barack Obama nabídl Francii veškerou podporu a pomoc, kterou bude potřebovat.

Americké bezpečnostní služby jsou podle prezidenta v kontaktu s francouzskými úřady a snaží se zjistit víc o pozadí atentátu. Ty označil prezident za útok na veškeré lidstvo a univerzální hodnoty, které sdílí.

Podle amerických bezpečnostních expertů se podobné násilí mohlo stát v kterékoli zemi včetně Spojených států. Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost v tuto chvíli ale neregistruje žádnou bezprostřední hrozbu. FBI i další agentury jsou přesto v pohotovosti a monitorují situaci. Největší americká města – New York, Boston či Los Angeles posilují bezpečnostní opatření.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spojené státy nabízejí veškerou pomoc Francii zasažené vlnou násilí. O reakci prezidenta Obamy mluví zpravodajka Lenka Kabrhelová

Americká ambasáda v Paříži zjišťuje, zda mezi oběťmi útoku jsou nějací američtí občané.

Letecká společnost American Airlines kvůli útokům pozastavila lety do Paříže, přestože letiště francouzské úřady ponechaly zatím otevřená.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme