Barack Obama podpoří v Mexiku boj proti drogám

Americký prezident Barack Obama míří do Mexika. Má jednat hlavně o boji proti drogovým kartelům. Soupeření konkurenčních gangů a jejich odpor proti úřadům si jen loni vyžádali asi šest a půl tisíce obětí. Násilí se často přelévá i do Spojených států.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama

Barack Obama | Foto: Department of Defense, Michael J. Ayotte

Mexiko očekává od Spojených států podporu. Nedávno ji při návštěvě mexického hlavního města slíbila ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Washington si podle ní uvědomuje, že obchod s drogami živí hlavně poptávka ve Spojených státech.

Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost v tomto týdnu už jmenovalo zvláštního zmocněnce pro příhraničí s Mexikem, federálního prokurátora Alana Bersina. Na starost bude mít právě boj proti kriminalitě drogových pašeráků a nelegální imigraci.

Přečtěte si také:
Oplocení na hranici mezi USA a Mexikem přináší první výsledky
Hranice USA s Mexikem drží několik světových primátů
Američtí pohraničníci čelí nelegální imigraci z Mexika
Ilegální imigrace z Mexika do USA stále problematická

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme