Barack Obama představí strategii boje proti extremistům z Islámského státu

Spojené státy se chystají zintenzivnit kampaň proti ozbrojencům z hnutí Islámský stát, kteří operují v Iráku a Sýrii. Prezident Barack Obama o svých plánech informoval lídry amerického Kongresu a chystá se strategii představit také veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama v Estonsku ujistil pobaltské státy, že „obrana Pobaltí je stejně důležitá jako obrana Londýna nebo Paříže“.

Americký prezident Barack Obama v Estonsku ujistil pobaltské státy, že „obrana Pobaltí je stejně důležitá jako obrana Londýna nebo Paříže“. | Foto: Charles Dharapak | Zdroj: ČTK

Prezident Barack Obama představí plány, jak chce zastavit postup islamistických ozbrojenců napříč Irákem a Sýrií. Ve hře je možnost rozšíření leteckých úderů.

Bílý dům se zároveň snaží rozptýlit obavy americké veřejnosti ze zatažení země do dalšího válečného konfliktu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na co se chce Barack Obama v boji proti Islámskému státu soustředit, vysvětluje komentátor ČRo Milan Slezák

„Spojené státy nejsou v pozici, kdy by nesly zodpovědnost za zajištění bezpečnosti v Iráku," uvedl mluvčí Josh Earnest.

Barack Obama už dříve vyloučil možnost pozemní operace v Iráku.

„Aby Američané uspěli, musí vybudovat koalici na diplomatické úrovni, kam by nepatřily jenom západní státy, ale také muslimské země. Pak by bylo dobré, kdyby na stejné lodi byla Čína a Rusko,“ poznamenal komentátor ČRo Milan Slezák.

O dalším postupu v boji proti ozbrojencům, kteří v posledních týdnech připravili o život dva americké rukojmí, informoval prezident Obama kongresové lídry obou politických stran.

Bojovníci Islámského státu | Foto: ČTK

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme