Barack Obama slibuje rychlé kroky ke zlepšení ekonomiky

Budoucí americký prezident Barack Obama chce co nejrychleji pomoci krizí procházejícímu hospodářství. Po schůzce se svými ekonomickými poradci to řekl na první tiskové konferenci od svého zvolení. Současně varoval, že náprava hospodářství nebude snadná a rychlá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příští prezident USA Barack Obama | Zdroj: ČTK

"Dnes ráno jsme se probudili, abychom slyšeli další znepokojující zprávy o stavu našeho hospodářství," zahájil Barack Obama první tiskovou konferenci po úterních volbách.

Upozornil přitom na nejnovější ekonomické údaje, které ukázaly nepříznivý vývoj trhu práce v USA. Ztráta 240.000 pracovních míst v říjnu znamená, že míra nezaměstnanosti se dostala na nejvyšší úroveň od března 1994.

Proto chce jako demokratický prezident vidět co nejrychleji nový finanční balík pro stimulaci ekonomiky. Pokud ho neprosadí končící vláda prezidenta George Bushe, udělá to on hned po nástupu do Bílého domu v lednu on sám.

Kromě toho chce připravit plán pomoci střední vrstvě a zvýšit dávky v nezaměstnanosti. "Čelíme největší ekonomické výzvě našeho života," varoval Barack Obama s tím, že pomoci americkému hospodářství nebude snadné a nepůjde to rychle.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme