Barack Obama v průzkumech stále vede Johnem McCainem

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama si udržuje výrazný náskok před republikánem Johnem McCainem. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že ho považuje za lepšího kandidáta o 10 procent více Američanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. McCain a B. Obama | Foto: AFP

Baracku Obamovi věří podle průzkumu pro list Washington Post a stanici ABC 53 procent Američanů. McCainovi 43 procent. Obamův náskok v podpoře potvrzují i jiné průzkumy. Stejně jako skutečnost, že mu pomáhají problémy na finančních trzích.

Oba kandidáti dnes vystoupí s novým plánem na ekonomickou pomoc americké střední vrstvě. Většina voličů ale má stále za to, že je lépe připravený řešit hospodářské potíže Spojených států Barack Obama. Dnes ho poprvé společně podpoří oba manželé Clintonovi.

Bývalý prezidentský pár vystoupí v Pensylvánii, kde získala na jaře v demokratických primárkách větší podporu Hillary Clintonová. Demokraté se totiž obávají, že by část jejích stoupenců mohla raději hlasovat pro republikána McCaina, než aby podpořila černošského kandidáta.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme