Barack Obama získal rekordní částku na předvolební kampaň

150 milionů dolarů - takovou částku získal v září demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama. Pomohlo mu v tom více než 600 tisíc nových dárců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. McCain a B. Obama | Foto: AFP

Barack Obama láme v množství vybraných peněz všechny rekordy. 150 milionů dolarů, které dostal v září, více než zdvojnásobily jeho předchozí srpnový rekord. 632 tisíc nových dárců také zvyšuje na 3 miliony počet všech Američanů, kteří ho finančně podpořili.

Obamův štáb hodlá finanční výhody před republikánským kandidátem využít k masivní propagaci. Na 29. října už koupil půlhodinový čas v hlavním televizním vysílacím čase. Jen 6 dnů před volbami v něm chce znovu prezentovat Obamovy hlavní argumenty, proč by měli Američané volit právě jeho.

Demokrat Obama se na rozdíl od republikána Johna McCaina před časem rozhodl nepřijmout veřejné fondy na vedení prezidentské kampaně. To mu umožňuje, aby na ni věnoval neomezené prostředky, zatímco John McCain je v poslední fázi kampaně omezený na 84 milionů dolarů.

Obamovi nejvíc pomohly příspěvky drobných sponzorů prostřednictvím internetu. V poslední době ale spoléhá také stále víc na takzvané velké sponzory, v čemž mu pomáhá řada populárních zpěváků a herců.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme