Barak: Mírový proces „na konci dráhy“

Izraelsko- palestinský mírový proces v jeho nynější formě dospěl ke konci a účelem zítřejšího summitu v egyptském Šarm aš-Šajchu je pouze zastavit násilnosti. Prohlásil to izraelský premiér Ehud Barak. Dalším úkolem summitu je vytvoření mechanismu, který by zmenšil nebezpečí obnovení násilností a umožnil vyšetření události posledních dvou týdnů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barak se má zítra v egyptském rudomořském letovisku Šarm aš-Šajch setkat s předsedou palestinské správy Jásirem Arafatem a pokusit se s ním dosáhnout dohody o zastavení izraelsko- palestinských srážek. V těchto střetech bylo od 28. září zabito přinejmenším 100 lidí; s výjimkou sedmi osob šlo o Palestince a izraelské Araby. Vrcholné schůzky se mají také zúčastnit americký prezident Bill Clinton, generální tajemník OSN Kofi Annan, vysoký představitel EU pro zahraniční politiku Javier Solana, egyptský prezident Husní Mubarak a jordánský král Abdalláh II.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme