Barak: Mírový proces „na konci dráhy“

Izraelsko- palestinský mírový proces v jeho nynější formě dospěl ke konci a účelem zítřejšího summitu v egyptském Šarm aš-Šajchu je pouze zastavit násilnosti. Prohlásil to izraelský premiér Ehud Barak. Dalším úkolem summitu je vytvoření mechanismu, který by zmenšil nebezpečí obnovení násilností a umožnil vyšetření události posledních dvou týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barak se má zítra v egyptském rudomořském letovisku Šarm aš-Šajch setkat s předsedou palestinské správy Jásirem Arafatem a pokusit se s ním dosáhnout dohody o zastavení izraelsko- palestinských srážek. V těchto střetech bylo od 28. září zabito přinejmenším 100 lidí; s výjimkou sedmi osob šlo o Palestince a izraelské Araby. Vrcholné schůzky se mají také zúčastnit americký prezident Bill Clinton, generální tajemník OSN Kofi Annan, vysoký představitel EU pro zahraniční politiku Javier Solana, egyptský prezident Husní Mubarak a jordánský král Abdalláh II.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme