Barak nebude s Palestinci jednat, dokud neskončí násilí

"Pauza" v mírových jednáních s Palestinci, kterou oznámil izraelský premiér Ehud Barak, bude trvat tak dlouho, dokud neskončí nynější násilnosti na palestinských autonomních územích. Mluvčí izraelské vlády Nachman Šaj zdůraznil, že během této "pauzy" k žádnému vyjednávání s představiteli palestinské samosprávy nedojde. Izrael toto období využije k "přehodnocení svých pozic", dodal Šaj a připomněl, že pokud Palestinci "zastaví násilnosti, bude to užitečné" pro obnovení mírových jednání.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šaj upozornil, že palestinské povstání nastolilo "zcela novou situaci", vůči níž by "žádná vláda nemohla zůstat se založenýma rukama". Současně ale potvrdil, že "pauza neznamená, že by se Izrael zřekl svých minulých závazků či upustil od podpory mírového procesu".

Podle nejnovějších údajů přišli na palestinských autonomních územích jen při dnešních střetech s izraelskou armádou o život další čtyři Palestinci. Celkový počet obětí, které si vyžádaly třítýdenní nepokoje, tak již dosáhl 132 lidských životů, vesměs Palestinců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme