Španělský soud potrestal spolupachatele teroristického útoku z roku 2017. Dostali 53, 46 a 8 let

K mnohaletým trestům odsoudil španělský soud tři strůjce atentátů v Barceloně a městě Cambrils. V srpnu 2017 při nich zahynulo 16 lidí. Teroristé najeli dodávkou do lidí na třídě La Rambla v Barceloně a potom se ještě pokusili o další útok s výbušninami. Při druhém útoku policisté teroristy zastřelili. U soudu tak stanuli jejich spolupachatelé.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničený dům ve španělském městě Alcanar | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Záznam hovoru, kdy jeden z obžalovaných objednával půjčení dvou dodávek, byl jedním z hlavních důkazů v přelíčení.

Teroristické útoky v Barceloně: výpovědi utajených svědků potvrdily vinu jednoho podezřelých

Číst článek

Nejtvrdší trest 53 let dostal muž, který ve městě Alcanar připravoval pro útočníky výbušniny. Dům, kde arzenál skladoval, vybuchl ještě před útoky. On jako jediný přežil.

Druhý obžalovaný půjde do vězení na 46 let. Právě ten pronajal auta, kterými pak teroristé útoky spáchali.

Třetí spolupachatel dal k dispozici své doklady k vypůjčení vozidel a jeho autem se převážel materiál pro výrobu bomb. Ten dostal osm let vězení.

Soud udělil vyšší tresty, než navrhovala prokuratura. Nikoho ale neposlal do vězení na doživotí, jak žádali advokáti pozůstalých po obětech atentátů.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme