Bardotová hrozí žádostí o ruské občanství. Kvůli zachráně slonů

Francouzská herečka Brigitte Bardotová pohrozila, že požádá o ruské občanství, pokud se francouzské úřady rozhodnou usmrtit dva nemocné slony. Bardotová by tak následovala svého hereckého kolegu Gerarda Depardieu, který už ruské občanství obdržel na protest proti francouzské milionářské dani.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brigitte Bardot | Foto: Creative Commons 3.0 Unported, Michel Bernanau

Bardotová se netají tím, že má podobně jako Depardieu vřelý vztah k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Prohlásila, že nechce žít v zemi, která se mění na hřbitov zvířat.

Není ale jisté, jestli o ruské občanství skutečně požádá. Francouzská veřejnost bere výroky Bardotové s rezervou. Lidé ve Francii jsou zvyklí, že herci obvykle přehánějí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O prohlášení Bardotové informoval z Francie spolupracovník Českého rozhlasu Jan Šmíd

Dvaačtyřicetileté slonice vystupovaly v cirkusu, teď jsou v lyonské zoo a trpí tuberkulózou. Veterinář rozhodl, že musí být utraceny. Vzápětí se objevila petice, která žádá změnu rozhodnutí. Podepsala jí i Bardotová.

Dokonce i majitel zvířat se nechal slyšet, že požádá pro slony o prezidentskou milost. Veterináři ale argumentují tím, že riziko přenosu nemoci nejen na další zvířata, ale i na lidi je příliš velké. S velkou pravděpodobností tak slonice skutečně budou usmrceny.

Veřejnost je v případu rozdělená. Někteří lidé tvrdí, že veterináři rozhodli správně, jiní si myslí, že by se mělo najít nějaké jiné řešení a nemocné slonice zachránit.

Igor Maňour, Jan Šmíd, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme