Záhada ,lodi duchů‘ rozluštěna. Prázdné plavidlo nalezené v Barmě původně táhl remorkér

Barmské úřady v sobotu rozluštily záhadu obestírající kontejnerovou loď, na jejíž palubě nebyl žádný náklad ani posádka. Plavidlo duchů, jak o lodi píšou média, za sebou původně táhl indonéský vlečný člun. V nepříznivém počasí se jej ale rozhodl zbavit, informoval server BBC.

Neipyijto (Aktualizováno: 15:09 1. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní loď (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 Creative Commons

Provozuschopná loď dlouhá 177 metrů uvízla tento týden na mělčině v oblasti Rangúnu, kde ji objevili místní rybáři. Na palubě nebyla ani posádka, ani náklad. Loď se jmenuje Sam Ratulangi PB 1600 a byla vyrobena v roce 2001.

Příslušníci barmského námořnictva, kteří se na plavidlo nalodili, zjistili, že v přední části jsou dvě lana. Usuzovali z toho, že „loď duchů“ původně táhl remorkér.

Zanedlouho skutečně objevili asi 80 kilometrů od pobřeží Barmy tažnou loď s názvem Independence s 13 indonéskými námořníky na palubě. Od nich se dozvěděli, že jejich plavidlo „loď duchů“ táhlo od 13. srpna a mělo v úmyslu ji dovézt až do továrny v docích v Bangladéši. Při bouři se nicméně několik lan přetrhlo, a námořníci se proto rozhodli loď pustit na volné moře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme