Záhada ,lodi duchů‘ rozluštěna. Prázdné plavidlo nalezené v Barmě původně táhl remorkér

Barmské úřady v sobotu rozluštily záhadu obestírající kontejnerovou loď, na jejíž palubě nebyl žádný náklad ani posádka. Plavidlo duchů, jak o lodi píšou média, za sebou původně táhl indonéský vlečný člun. V nepříznivém počasí se jej ale rozhodl zbavit, informoval server BBC.

Neipyijto (Aktualizováno: 15:09 1. 9. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákladní loď (ilustrační foto)

Nákladní loď (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

Provozuschopná loď dlouhá 177 metrů uvízla tento týden na mělčině v oblasti Rangúnu, kde ji objevili místní rybáři. Na palubě nebyla ani posádka, ani náklad. Loď se jmenuje Sam Ratulangi PB 1600 a byla vyrobena v roce 2001.

Příslušníci barmského námořnictva, kteří se na plavidlo nalodili, zjistili, že v přední části jsou dvě lana. Usuzovali z toho, že „loď duchů“ původně táhl remorkér.

Zanedlouho skutečně objevili asi 80 kilometrů od pobřeží Barmy tažnou loď s názvem Independence s 13 indonéskými námořníky na palubě. Od nich se dozvěděli, že jejich plavidlo „loď duchů“ táhlo od 13. srpna a mělo v úmyslu ji dovézt až do továrny v docích v Bangladéši. Při bouři se nicméně několik lan přetrhlo, a námořníci se proto rozhodli loď pustit na volné moře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme