VIDEO: Barmský pilot bezpečně přistál s letadlem po poruše podvozku, takzvaně na ,nos‘

Pilotovi letadla barmských aerolinek Myanmar National Airlines se v neděli na letišti v barmském městě Mandalaj podařilo bezpečně a bez větších škod přistát poté, co se mu nepodařilo vysunout přední podvozek. Všichni cestující jsou v pořádku, uvedly agentury AP a Reuters.

Rangún (Barma) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Příbrami nouzově přistálo vyhlídkové letadlo se čtyřmi lidmi na palubě. Nikdo se nezranil

Číst článek

Na palubě letadla vyrobeného firmou Embraer bylo 82 cestujících a sedm členů posádky. Letadlo dosedlo pouze na zadní kola, pak se překlopilo „na nos“ a drhlo po dráze, než se ho podařilo zastavit. Od letadla odletovaly jiskry a valil se kouř, nic vážného se však nestalo.

Podle mluvčího letiště pilot informoval řídicí věž před přistáním, že mu kontrolní systém v letadle hlásí závadu předního podvozku. Po selhání záložního nouzového postupu pilot s letadlem oblétl kontrolní věž, kde zaměstnanci zrakem zkontrolovali, zda se podvozek vysunul. Poté, co se selhání potvrdilo, muselo letadlo zůstat déle ve vzduchu, aby se spotřebovalo palivo a letadlo snížilo hmotnost. Nakonec se kapitánovi letadla podařilo bezpečně přistát a na sociálních sítích je oslavován jako hrdina.

Letiště muselo být kvůli nehodě dočasně uzavřeno. Malým letadlům bylo umožněno přistání po zhruba dvou a půl hodinách. Uvolnění dráhy pro větší letadla bude trvat delší dobu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme