Barma se s OSN dohodla na návratu Rohingů. Zpátky do země pustí ty, kdo prokáží, že ze země utekli

Do Barmy by se podle tamní vlády mohli vrátit někteří z půl milionu Rohingů, kteří ze země v posledních týdnech utekli. Barma se na návratu příslušníků tamní muslimské menšiny dohodla s agenturou OSN pro uprchlíky.

Neipyijto (Barma) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rohingové čekají na pomoc v Bangladéši. | Zdroj: Reuters

Podle dohody se do země mohou vrátit ti Rohingové, kteří prokáží, že z ní utekli. Barma ale současně Rohingům dlouhodobě upírá státní občanství a i ty, kteří se tam narodili, považuje za nelegální přistěhovalce, informoval Radiožurnál.

Na 800 tisíc Rohingů uprchlo z Barmy. Pokud se situace nevyřeší, hrozí nárůst terorismu, říká komisař OSN

Číst článek

Členové této muslimské menšiny z Barmy utíkají od konce srpna před zásahem tamní armády, která ve státě Rakhine na západě země vypaluje vesnice Rohingů. Úřady tvrdí, že cílem operace je boj proti ozbrojeným povstalcům.

Jednání barmské vlády kritizují okolní země, generální tajemník OSN ho dokonce označil za typický příklad etnické čistky. Před vypuknutím krize v Barmě žil asi milion Rohingů, skoro polovina z nich v posledních týdnech utekla.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme