Barmská vůdkyně Su Ťij si vyslechla druhé obvinění z porušení zákona o zvládání katastrof

Barmská policie vznesla druhé obvinění vůči bývalé vůdkyni a nositelce Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij, jejíž vládu 1. února svrhla armáda při vojenském převratu. Informovala o tom v úterý agentura Reuters s odvoláním na jejího právníka. Podle něj se obvinění týká porušení zákona o zvládání katastrof.

Rangún Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barmská policie vznesla druhé obvinění vůči bývalé vůdkyni a nositelce Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij | Foto: Bria Webb | Zdroj: Reuters

Su Ťij byla již dříve obviněna z nelegálního dovozu vysílaček a do 17. února měla zůstat ve vazbě. Právník političky Kchin Maun Zo ale barmským médiím řekl, že Su Ťij nyní čelí dalšímu obvinění na základě zákona o zvládání katastrof.

‚Pryč s diktaturou.‘ Barmská armáda vyslala do ulic obrněná vozidla, demonstranty to neodradilo

Číst článek

Podle právníka byla Su Ťij předvolána před soudce prostřednictvím videohovoru, který byl nařízen kvůli opatřením vyhlášeným s cílem zabránit šíření koronaviru. Obhájci barmské vůdkyně nedostali povolení se hovoru zúčastnit. Další soudní jednání se uskuteční 1. března, uvedl Kchin Maun Zo.

Z porušení zákona o zvládání katastrof v souvislosti s koronavirovou krizí byl již dříve obviněn také bývalý barmský prezident Win Myin. Lidskoprávní organizace obvinění obou vysokých barmských představitelů označily za nepodložená.

Barmská armáda v úterý uvedla, že pětasedmdesátiletá Su Ťij i devětašedesátiletý Win Myin jsou drženi v domácím vězení a jsou v dobrém zdravotním stavu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme