Šéf barmské vojenské vlády odcestoval do Moskvy. Má se zúčastnit konference o mezinárodní bezpečnosti

Šéf barmské vojenské vlády generál Min Aun Hlain odcestoval do Moskvy. Informovala o tom v neděli podle agentury Reuters barmská státní média. Generál se v ruské metropoli zúčastní konference o mezinárodní bezpečnosti, která se bude konat od úterý do čtvrtka, uvedla státní televize MRTV.

Rangún Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf barmské vojenské vlády generál Min Aun Hlain | Foto: STRINGER | Zdroj: Reuters

Barmská armáda provedla 1. února převrat, který zdůvodnila údajnými podvody v listopadových volbách, v nichž s převahou zvítězila Národní liga pro demokracii vedená nositelkou Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij.

‚Hrozí občanská válka.‘ OSN vyzvala k zákazu prodeje zbraní do Barmy

Číst článek

Poté, co armáda a policie pokojné protesty krvavě potlačily, začalo ve městech i na venkově vznikat menší ozbrojené povstání.

Organizace spojených národů tento týden vyzvala, aby se do Barmy neprodávaly zbraně. Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci odsuzující vojenskou juntu, která v únoru svrhla zvolenou vládu, a vyzvalo k propuštění politických vězňů, mezi které patří i Su Ťij, a k ukončení násilí proti pokojným demonstrantům.

Rezoluci podpořilo 119 zemí, proti hlasovalo pouze Bělorusko. Dalších 36 zemí se zdrželo hlasování. Byly mezi nimi mimo jiné Rusko a Čína, dva největší dodavatelé zbraní do Barmy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme