Barmská armáda hlásí nález trosek svého letadla. Objevila i první těla obětí

Barmská armáda nalezla v Andamanském moři trosky svého letadla. Objevila i první těla. Letoun s více než 120 lidmi na palubě ve středu z neznámých důvodů zmizel z radarů. Stroj mířil z jižního přístavu Myeik do největšího města Rangúnu.

Neipyijto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun Shaanxi Y-8-200 F

Letoun Shaanxi Y-8-200 F | Zdroj: Reuters

Armáda uvedla, že prozatím nalezla těla dvou dospělých a jednoho dítěte. Vojenská loď mrtvé objevila zhruba 40 kilometrů od města Tavoj ležícího na jihovýchodě Barmy.

Z trosek pátrači objevili mimo jiné kolo, které podle všeho pochází z letounu Shaanxi Y-8 čínské výroby. Právě tento stroj barmská armáda pohřešuje.

Trosky barmského letadla se našly v moři. Na palubě bylo přes 100 lidí

Číst článek

Na palubě bylo podle aktuálních informací 122 lidí včetně vojáků, jejich rodin a čtrnáctičlenné posádky. „Takovéto lety jsou organizovány dvakrát do měsíce pro rodiny členů armády," vysvětlil letištní zdroj citovaný agenturou AFP.

O nálezu trosek s odvoláním na vojenské letectvo informovala agentura AFP již ve středu, ostatní agentury objev ale nehlásily. Do pátrání bylo nasazeno devět vojenských lodí a několik armádních letadel.

„Komunikační spojení bylo přerušeno náhle kolem 13.35 místního (09.05 našeho času)," sdělil ve středu v prohlášení vrchní velitel barmské armády.

Letoun se v době zmizení nacházel nad Andamanským mořem, asi 35 kilometrů od města Tavoj, doplnila armáda ve svém komuniké. Podle agentury DPA šlo o letoun Shaanxi Y-8 čínské výroby.

„Domníváme se, že se jednalo o technickou poruchu. Počasí v oblasti bylo dobré," řekl agentuře AFP letištní zdroj.

Pád vojenského vrtulníku v červnu 2016 si v Barmě vyžádal tři oběti, na vině byly špatné meteorologické podmínky. Předchozí velké letecké neštěstí se odehrálo v srpnu 1997, kdy zahynulo 39 lidí při havárii letadla společnosti Myanmar Airways.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme