Trosky barmského letadla se našly v moři. Na palubě bylo přes 100 lidí

Trosky barmského vojenského letadla se našly v moři, informovala o tom agentura AFP. Letoun s více než stovkou lidí na palubě ve středu z neznámých důvodů zmizel z radarů. Stroj mířil z jižního přístavu Myeik do největšího města Rangúnu.

Neipyijto (Aktualizováno: 14:53 7. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo. Ilustrační foto. | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

„Komunikační spojení bylo přerušeno náhle kolem 13.35 místního (09.05 našeho času)," sdělil v prohlášení vrchní velitel barmské armády.

Letoun se v době zmizení nacházel nad Andamanským mořem, si 35 kilometrů od města Tavoj, doplnila armáda ve svém komuniké.

Mluvčí barmské armády podle agentury AP uvedl, že v letadle bylo 104 osob, 90 cestujících a 14 členů posádky. Podle letištního zdroje citovaného agenturou AFP bylo na palubě 105 pasažérů a 11 členů posádky.

Většina cestujících byli příbuzní vojáků. „Takovéto lety jsou organizovány dvakrát do měsíce pro rodiny členů armády," vysvětlil letištní zdroj.

Podle agentury DPA šlo o letoun Shaanxi Y-8 čínské výroby. „Domníváme se, že se jednalo o technickou poruchu. Počasí v oblasti bylo dobré," řekl agentuře AFP letištní zdroj.

Pád vojenského vrtulníku v červnu 2016 si v Barmě vyžádal tři oběti, na vině byly špatné meteorologické podmínky. Předchozí velké letecké neštěstí se odehrálo v srpnu 1997, kdy zahynulo 39 lidí při havárii letadla společnosti Myanmar Airways.

 

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme